Кои са победителите на втория тур в областните градове

в НОВИНИТЕ ОТ БЪЛГАРИЯ

ГЕРБ печели осем от балотажите сред които в София, Пловдив и Варна. БСП – в Русе, Благоевград, Перник и Разград.

 

На втори тур ГЕРБ печели още 8 от балотажите – Здравко Димитров (Пловдив), Иван Портних (Варна), Стефан Радев (Сливен), Любомир Христов (Шумен), Юлиян Найденов (Силистра), Корнелия Маринова (Ловеч), Дарин Димитров (Търговище) и Николай Мелемов (Смолян).

С победителите от първи тур – Димитър Николов (Бургас), Даниел Панов (Велико Търново), Калин Каменов (Враца), Таня Христова (Габрово), Петър Паунов (Кюстендил), Златко Живков (Монтана), Живко Тодоров (Стара Загора) и Станислав Дечев (Хасково), кметовете на областни градове от ГЕРБ стават общо 17.

БСП печелят 4 победи – подкрепеният от тях независим кандидат Румен Томов в Благоевград, Пенчо Милков в Русе, Станислав Владимиров вПерник и Денчо Бояджиев в Разград.

Балотажът донесе успех на десни сили във Видин – Цветан Ценков (СДС/НДСВ), в Добрич – Йордан Йорданов (Коалиция ДБГ), Пазарджик – Тодор Попов (Новото време) и Ямбол – Валентин Ревански (Пряка демокрация). В Плевен е сигурен успехът на независимия Георг Спартански, а в Кърджали още на първи тур победи Хасан Азис (ДПС).

Ето и всички резултати от балотажите в азбучен ред:

Благоевград
Румен Томов (независим, подкрепен от БСП) – 56.61% (18 639)
Атанас Камбитов (ГЕРБ) – 40.98% (13 494)

Варна
Иван Портних (ГЕРБ) – 61.32% (32 452)
Костадин Костадинов (Възраждане) – 35.45% (18 760)

Видин
Цветан Ценков (Коалиция СДС) – 58.27% (11 610)
Огнян Ценков (ГЕРБ) – 39.49% (7869)

Добрич
Йордан Йорданов (Коалиция ДБГ) – 66.54% (18 898)
Надежда Петкова (ГЕРБ/СДС) – 31.97% (9079)

Ловеч
Корнелия Маринова (ГЕРБ) – 48.45% (8395)
Радина Банкова (БСП) – 46.45% (8048)

Пазарджик
Тодор Попов (Новото време) – 56.11% (17 169)
Благо Солов (БСП) – 41.05% (12 561)

Перник
Станислав Владимиров (БСП) – 50.27% (18 652)
Вяра Церовска (ГЕРБ) – 47.68% (17 694)

Плевен
Георг Спартански (независим) – 50.60% (22 240)
Мирослав Петров (ГЕРБ) – 47.24% (20 762)

Пловдив
Здравко Димитров – 57.32% (46 887)
Славчо Атанасов – 38.10% (31 161)

Разград
Денчо Бояджиев – 54.32% (8881)
Валентин Василев – 42.48% (6945)

Русе
Пенчо Милков (БСП) – 60.53% (30 975)
Диана Иванова (ГЕРБ) – 36.63% (18 746)

Силистра
Юлиян Найденов (ГЕРБ) – 52.12% (8540)
Момчил Неков (БСП) – 45.63% (7477)

Сливен
Стефан Радев (ГЕРБ) – 64.75% (21 109)
Колю Милев (БСП) – 32.71% (10 663)

Смолян
Николай Мелемов (ГЕРБ) – 56.73% (9113)
Стефан Сабрутев (БСП) – 40.52% (6509)

София
Йорданка Фандъкова (ГЕРБ/СДС) – 49.98% (209 542 гласа)
Мая Манолова (независим, подкрепена от БСП и ДБГ) – 45.13% (189 176 гласа)

Търговище
Дарин Димитров (ГЕРБ) – 69.41% (16 673)
Хамди Илиязов (ДПС) – 29.27% (7032)

Шумен
Любомир Христов (ГЕРБ) – 48.57% (12 538)
Венцислав Венков (БСП) – 48.27% (12 461)

Ямбол
Валентин Ревански (Пряка демокрация) – 61.92% (12 722)
Катя Георгиева (БСП) – 35.27% (7247)

Победители от първия тур:

Бургас – Димитър Николов (ГЕРБ) – 65.83% (48 005 гласа)
Велико Търново – Даниел Панов (ГЕРБ) – 60.55% (19 032)
Враца – Калин Каменов (ГЕРБ) – 72.82% (23 278)
Габрово – Таня Христова (ГЕРБ) – 58.63% (11 292)
Кюстендил – Петър Паунов (ГЕРБ/СДС/ДБГ/ВМРО/ЗНС/Обединени земеделци) – 54.96% (11 793)
Кърджали – Хасан Азис (ДПС) – 53.02% (16 182)
Монтана – Златков Живков (СДС/ГЕРБ) – 71.75% (15 721)
Стара Загора – Живко Тодоров (ГЕРБ) – 68.63% (38 658)
Хасково – Станислав Дечев (ГЕРБ) – 51.75% (18 838)